Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
MonarC
Admin
MonarC


Poeet p?íspivku : 90
Age : 34
Registration date : 11. 02. 07

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire Empty
PříspěvekPředmět: Precious: Based on the Novel Push by Sapphire   Precious: Based on the Novel Push by Sapphire EmptyMon Mar 15, 2010 10:56 am

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire Precious-movie-poster

Už se vám někdy stalo, že jste se dodívali na nějaký film a nemohli jste na něj přestat myslet? Pořád jste o tom uvažovali, jako kdyby se to skutečně stalo? Tak přesně stejné pocity budete mít po zhlédnutí filmu Precious: Based on the Novel Push by Sapphire. Děj se odehrává v Harlemu 80. let a protagonistkou je šestnáctiletá korpulentní a těhotná černoška v podání Gabourey Sidibeové. Ta žije krutým a nelehkým životem. Nejen, že hlavní hrdinku fyzicky týrá a ponižuje její matka, ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Oporou jí není ani okolní svět a školou prochází s dobrými známkami, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst ani psát. Přes všechnu nepřízeň osudu Precious hledá své místo na světě a zjišťuje, že každý z nás je někým milován. A právě v tom tkví obrovská síla. Ve filmu se objevila herečka Mo'Nique v roli kruté matky, kterou budete ve filmu nenávidět a někdo ji trefně nazval „ztvárněním Satana“. Svoje role si zde zahráli i zpěváci, totálně změněnou Mariah Carey v roli sociální pracovnice nebo Lennyho Krevitze byste bez upozornění asi nepoznali. Režisér Lee Daniels popsal svůj snímek, v němž se střídá zmar i naděje, jako dílo pro každého, kdo se dívá do zrcadla a není si jistý, kdo z něj hledí zpátky na něj. Krutý film se těší jak divácké oblíbenosti (již vydělal přes 50. milionů dolarů v USA), tak i přízni filmových kritiků. Minulý rok vyhrál cenu na festivalu nezávislých snímků Sundance. Film získal cenu publika na mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu a tři nominace na Zlaté Globy jsou jisté. Už nyní se začíná spekulovat, že snímek o obézní dospívající dívce z Harlemu, s níž otec zplodil druhé dítě, má vyhrát Oscara. Jedna divačka napsala: „Nestává se mi často, abych po pár minutách filmu měla uvnitř sebe tolik nepříjemný pocit a cítila s postavou. Bylo mi jí líto tolik, že se mi vlévali slzy do očí. Miluji silná témata, filmy, ve kterých se život s osudy lidí nemazlí, jenže tohle jsem nečekala a snad možná jsem takový film ještě prostě neviděla. Neboť si myslím, že žádný podobný není. Nesmírně silný zážitek, být v kůži Precious, nemohla bych takhle žít ani pár vteřin. Technicky je ten film poněkud zvláštní a na můj vkus příliš "laciný", ale jeho síla se nedá popřít. Nemám co dodat, mám vyražený dech. Beze srandy, je to pro mě film roku a hodně dlouho se z toho budu vzpamatovávat!“
Návrat nahoru Goto down
https://mariahcarey.forumczech.com
automaticprincess

automaticprincess


Poeet p?íspivku : 80
Age : 43
Localisation : Slovakia
Registration date : 14. 03. 10

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Precious: Based on the Novel Push by Sapphire   Precious: Based on the Novel Push by Sapphire EmptySat Mar 20, 2010 3:36 am



veľmi silný príbeh ... som si aj poplakala ... na to, že Gabourey "Gabby" Sidibe nie je študovaná herečka, klobúk dole ... predviedla exkluzívny herecký výkon, za ktorý by sa nemusela hanbiť nejedna Oscarová herečka ... Mariah taktiež ... po všetkých tých negatívnych kritikách na jej herecké výkony milo prekvapila a neprajníkom vytrela zrak
Návrat nahoru Goto down
 
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Precious

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Filmografie-
Přejdi na: